عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
سه شنبه 18 مرداد 1401 | 10:8

تشدید بازرسی ها از شرکت های خدمات آزمایشگاهی همزمان با الزام ساختمانهای دارای 5 سقف به انجام آزمایش خاک و بتن

1401/04/07

نشست هم اندیشی و بررسی چالش های خدمات آزمایشگاهی با حضور رییس و نایب رییس سازمان برگزار شد

در این نشست که روز دوشنبه 6 تیرماه 1401 در محل سالن اجتماعات ساختمان شماره 2 سازمان مهندس خیری رییس سازمان نظام مهندسی استان البرز در سخنانی با بیان دغدغه های هیات مدیره و مطالبات موجود در استان در خصوص کیفیت ارایه خدمات آزمایشگاهی مرتبط با ساختمان به ویژه آزمایش های خاک و بتن در استان البرز اظهار داشت: هرچه بتوانیم ساخت ساختمان ها را بر اساس مقررات ملی ساختمان تحقق پیدا کند و بیشتر به حقوق بهره برداران نهایی ساختمان در آن توجه و دقت شده باشد، موفق تر بوده ایم.

وی رسالت آزمایشگاه های مرتبط با صنعت ساختمان ، یعنی افزایش کیفیت ساخت و بالطبع افزایش کیفیت زندگی و ایمنی شهروندان، را بسیار با اهمیت و حساس برشمرد و کوتاهی در امور فنی و ضوابط علمی در این حوزه را بسیار خسارت بار و جبران ناپذیر دانست.
مهندس خیری با اعلام این خبر که از فردا کلیه ساختمان های دارای 5 سقف مشمول آزمایشهای بتن و خاک خواهند شد از تشدید بازرسی ها و سخت گیری بیشتر در خصوص نحوه انجام آزمایش ها نیز خبر داد و افزود: در صورت لزوم بنده و همکارانم در هیات مدیره نیز با بازرسان همراه خواهیم شد تا  بر جدیت این امر و عزم جدی خود برای بهبود کیفیت ساخت و ساز در البرز تاکید کنیم.


وی ابراز امیدواری کرد با حمایت استاندار محترم و دیگر نهاد های دارای قدرت بازدارندگیT مشکل شهرهایی مانند گرمدره که مدیریت شهری آنها به قانون تمکین نمی کنند و فرآیند ساخت در آنها بدون نظارت سازمان نظام مهندسی انجام می شود و معضل ساخت دو نقشه ای در استان رفع گردد.

وی تاکید کرد: همه اعضای حقیقی و حقوقی سازمان باید نسبت به سازمان و اعتبار آن تعصب داشته باشند و اجازه ندهند تخطی عده ای معدود، تلاش های متخصصانه سایر اعضا و اعتبار سازمان را خدشه دار کند.

وی اجرایی شدن آزمایش برای ساختمان های دارای 5 سقف را تنها اجرای بخشی از قانون برشمرد که با اهتمام هیات مدیره محقق شد و هدف از آن انتفاع بهره برداران و بازگرداندن بخشی از فرصت های رها شده شغلی برای متخصصان عضو سازمان برشمرد.دکتر افراسیابی نایب رییس دوم سازمان نیز ضمن تشکر از اعضای هیات مدیره برای اجرایی کردن آزمایش خاک و بتن برای بخش بزرگی از ساختمان ها، تلاش برای کاهش زمان انجام آزمایش ها جدای از زمان های علمی لازم برای تحقق آزمایش و حصول نتیجه درست را، از مطالبات شهرداری ها و سرمایه گذاران صنعت ساختمان دانست که باید توسط شرکت های ارایه دهنده خدمات آزمایشگاهی با حساسیت دنبال شود.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد با ارایه خدمات شایسته به سازندگان صنعت ساختمان بتوان از حمایت کامل هیات مدیره از قراردادهای همسان خدمات آزمایشگاهی برخوردار شد.


نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی