عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
سه شنبه 11 مهر 1402 | 10:30

کد خبر : 16738

  • تاریخ انتشار :

  • 1401/05/09

تعداد بازدید : 1676 بار

همایش « تبیین فرآیندها و ارتقای سطح دانش فنی ، حقوقی و علمی سازندگان ذیصلاح» برگزار شد

1401/05/09

مهندس خیری: در وضعیت موجود تنها روزنه امید مردم برای جلوگیری از ساخت غیراصولی ساختمان ها مهندسان هستند

همایش « تبیین فرآیندها و ارتقای سطح دانش فنی ، حقوقی و علمی سازندگان ذیصلاح»روز پنج شنبه 6 مرداد 1401 از ساعت 8 صبح در محل سالن اجتماعات شهید حاج قاسم سلیمانی دانشگاه آزاد واحد کرج برگزارشد.در این مراسم که با حضور روسای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز و دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز، رییس و نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج، برخی از اعضای هیات مدیره سازمان و نمایندگان شرکت های سازنده ذیصلاح ساختمانی استان برگزار شد، در ابتدا دکتر کلانتری رییس دانشگاه آزاد استان البرز در سخنانی بر اهمیت دانش افزایی و بهره گیری از دانش روز برای ارتقای کیفیت ساخت و ساز تاکید کرد.


در ادامه مهندس محسن خیری رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز در سخنانی با اشاره به اشکالات موجود در طرح تفضیلی شهر کرج و نیاز به بازنگری هرچه سریعتر در این طرح، از سازندگان ذیصلاح خواست تا علیرغم بی نظمی های موجود در روند صدور نقشه های مصوب و مغایرت های اساسی ساختمان ساخته شده با این نقشه ها، با سخت کوشی و پیگیری مکرر، این روند نادرست را با حضور مداوم تا حد ممکن متوقف کنند.
وی با اشاره به اخبار مربوط به ساختمان ها و محلات ناایمن در سطح استان و عواقب اجتماعی مرتبط با تخلیه ساختمان های ناایمن، حفظ حقوق بهره برداران نهایی ساختمان را که اغلب سرمایه کل زندگی شان را صرف خرید خانه کرده اند، یک وظیفه جمعی برای ادارات و نهادهای دخیل در امر ساخت و ساز برشمرد و در وضعیت موجود مهندسان را تنها روزنه امید مردم برای جلوگیری از ساخت غیر اصولی ساختمان ها دانست.

رییس سازمان هدف از برگزاری این دوره را مجهز شدن سازندگان ذیصلاح به دانش روز ، فناوریهای جدید و همچنین ضوابط حقوقی و مسوولیت های و سازندگان دانست.
دکتر علیرضا رحیمی نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج دیگر سخنران این مراسم بود که در سخنانی با تصدیق سخنان ریاست سازمان در خصوص مشکلات طرح تفضیلی شهر کرج، ارتباط نزدیک و همکاری سازمان نظام مهندسی و مهندسان با نهاد شورا را کلید عبور از وضعیت فعلی و ساختن شهری بر پایه اصول فنی و مهندسی دانست.

همچنین در این همایش دکتر رضا جمالپور رییس مرکز تحقیقات کاهش ریسک سوانح طبیعی، ضمن ارایه گزارشی از اهداف تاسیس مرکز تحقیقات کاهش ریسک سوانح طبیعی، همکاری و همدلی مراجع تصمیم ساز، سازمان های مجری و نهاد دانشگاه را موجب توانمندی شهر و استان برشمرد و خواستار توجه جدی به این امر شد.

در ادامه همایش مهندسان حاضر در همایش از سخنان اساتید و سخنرانان علمی همایش بهره مند شدند.

آقایان دکتر علی افراسیابی، مهندس رامین اردلانی، دکتر شورشی، دکتر وهاب کاشی ، مهندس مهران مستعان و مهندس علیرضا احمدی سخنرانان علمی این همایش بودند.نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی