عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
سه شنبه 27 اردیبهشت 1401 | 0:2

کد خبر : 7206

  • تاریخ انتشار :

  • 1397/07/29

تعداد بازدید : 3132 بار

دیدار ریاست و منتخبین هیات مدیره دوره چهارم سازمان با شهردار کرج

1397/07/29

به دنبال انتخاب مهندس علی اصغر کمالی زاده به عنوان شهردار کرج، ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز به همراه جمعی از منتخبین هیات مدیره و مدیران سازمان، روز پنج شنبه 26 مهرماه 97 با وی دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز،در این دیدار رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان  البرز، ضمن تبریک انتخاب مهندس کمالی زاده به عنوان شهردار کرج ، انتخاب شورای اسلامی شهر کرج، با رای حداکثری اعضای این شورا، را شایسته قدردانی دانست  و این انتخاب را مایه مباهات جامعه مهندسین برشمرد.

وی مهندس کمالی زاده را  یکی از مفاخر مهندسی استان البرز خواند که بی شک حضور وی در این مسوولیت بسترساز خدمات ارزنده ای برای شهر و شهروندان خواهد بود.غفاری با تاکید بر اینکه تخصص و تجربه شهردار منتخب کرج در عرصه پروژه های عمرانی ، برای شهر نوید دهنده و امید بخش است، با تشبیه اعضای سازمان به سربازان فنی شهر، ابراز امیدواری کرد که بتوان این ظرفیت را در خدمت شهر قرار داد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز با اشاره به پتانسیل بالای علمی و فنی اعضای سازمان در هفت رشته مرتبط، تاکید کرد: این پتانسیل بزرگ می تواند چرخ دنده سرعت یافتن توسعه شهر و استان باشد.
وی بر تعیین ساز و کار مناسب برای بهره گیری بهینه از این ظرفیت تاکید کرد و از شهرداری کرج خواست تا اعضای سازمان را همراه و همکار خود در مسیر پیش رو بداند.شهردار کرج: مهندسان ناظر سازندگان را  به نمای با هویت تشویق و ترغیب کنند

مهندس کمالی زاده نیز در سخنانی ضمن خوشامد به میهمانان، با اشاره به تغییر الگوهای شهرسازی در دنیا، تغییر در وضعیت ساخت و ساز فعلی شهر را یک ضرورت خواند .

وی همچنین با توجه به شرایط اقتصادی موجود ، اقتصاد طرح را یکی ضروریات ساخت و ساز دانست که باید با بهره گیری از تکنولوژی و دانش روز نسبت به آن اقدام کرد.شهردار منتخب کرج اعتماد به تولید کنندگان بومی مصالح را، به منظور دسترسی به مصالح مورد نیاز مطابق با استاندارد های جدید،  یکی از راهکارهای نیل به سمت هدف درست  و اقتصادی ساختن دانست.

وی رویکرد افزایش تاب آوری شهری را موضوع مهم دیگری برشمرد که باید با جدیت توسط مهندسین و متخصصان بررسی شود.

کمالی زاده معضل دو نقشه ای بودن ساخت و ساز را مورد توجه قرارداد و تاکید کرد که این مشکل در بسیاری از مناطق شهر حل شده است .

سرپرست شهرداری کرج با تاکید بر اینکه شهر کرج در حوزه نما و منظر نیازمند هویت است، گفت: مهندسان ناظر می توانند سازندگان را  به نمای با هویت تشویق و ترغیب کنند چرا که در این حوزه مهندسان صاحب طرح و ایده هستند.

وی ضمن ابراز خرسندی از مطالعات انجام شده در نظام مهندسی استان در حوزه ساختمان های سبز، با اشاره به اقدامات مختلف شهرداری در استفاده از انرژی های تجدید پذیر و کاهش آلودگی هوا ، توجه به این حوزه را حایز اهمیت خواند که باید مورد توجه مهندسان و سازندگان قرار گیرد.


نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی