عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
شنبه 3 فروردین 1398 | 3:27

کد خبر : 2060

  • تاریخ انتشار :

  • 1396/11/14

تعداد بازدید : 699 بار

آغاز مطالعه گسل‌ها در شهرهای کرج، کرمان، مشهد، اصفهان و تبریز

1396/11/14

نتایج این مطالعات برای اصلاح طرح‌های جامع شهری به شورای عالی معماری وشهرسازی ارسال خواهد شد

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی معاون معماری وشهرسازی وزیر راه وشهرسازی با اشاره به زمین لرزه های اخیر درکلانشهرهایی نظیر تهران، کرج، کرمان و کرمانشاه گفت: ضرورت دارد تا با شناسایی انواع مخاطرات در سکونتگاه های شهری، اسناد پشتیبان آنرا به سرعت تدوین کنیم تاضریب ایمنی کلانشهرها نسبت به این مخاطرات افزایش یابد. به همین منظور به دستور ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ابلاغ معاون اول رئیس جمهوری مأموریت یافته ایم تا مطالعه جامعی روی گسل های کلانشهرها انجام داده و سند پهنه بندی این گسل‌ها را برای جلوگیری ازساخت وسازدرنقاط پرخطر این مناطق شهری تدوین کنیم.


به گفته وی، در هفته‌های اخیر نقشه پهنه‌های پرخطر تهران تهیه وابلاغ شد تا شهرداری به شدت از صدور مجوزساخت و سازدراین پهنه‌ ها خودداری کند و قرار شد برای ۱۰ شهر دیگر کشور هم این نقشه‌ها تهیه شود. سازمان برنامه و بودجه هم حمایت خود را اعلام کرده و قرارشده منابع آن را دراختیار ما قرار دهد تا بتوانیم باکمک مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی این نقشه‌ها را تهیه و به دستگاه‌های مسئول و شهرداری‌ها ابلاغ کنیم.


ایزدی می افزاید: اکنون مطالعه گسل ها در کرج، کرمان، مشهد، اصفهان، تبریز و ۴ کلانشهر دیگر آغازشده است. نتایج این مطالعات برای اصلاح طرح‌های جامع شهری به شورای عالی معماری وشهرسازی ارسال خواهد شد.

برچسب ها

نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی