عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
یکشنبه 12 تیر 1401 | 22:39

کد خبر : 14590

  • تاریخ انتشار :

  • 1401/02/07

تعداد بازدید : 532 بار

رونمایی از کتاب تخصصی فناوری‌های نوین و مطرح در صنعت ساختمان

1401/02/07

کتاب تخصصی فناوری‌های نوین و مطرح در صنعت ساختمان با حضور رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در همکاری با گروه سرمایه‌گذاری مسکن منتشر و رونمایی شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، روز ۶ اردیبهشت در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن کتاب «فناوری‌های نوین و مطرح در صنعت ساختمان» رونمایی شد.


 این کتاب در ۹ فصل تهیه شده که سرفصل‌های آن شامل سیستم سازه‌ای، سقف‌ها، دیوارهای غیرباربر، مصالح و فناوری‌ها، سیستم‌های نما، عایق‌ها، فناوری‌های محافظت کننده در برابر آتش، تاسیسات مکانیکی و الکتریکی، و سایر فناوری‌های مطرح است.


بنا بر اعلام مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، این کتاب برای نخستین‌بار در سال‌های ۸۴ و ۸۵ تدوین شد و نسخه جدید رونمایی شده ششمین بازنگری از کتاب است. بنا بر تاکید رییس مرکز تحقیقات، کتاب فوق منبع استفاده از فناوری‌های نوین ساختمانی است که سال گذشته آماده چاپ و امسال منتشر و رونمایی شد.


به گفته مسوولان مرکز تحقیقات در این ویرایش، تغییراتی در ساختار و نحوه معرفی سیستم‌ها و مصالح نسبت به ویرایش پنجم اعمال و تلاش شده تا اطلاعات مربوط به سیستم‌های «نوین » و «مطرح » و برخی دستاوردهای حاصل آمده از فعالیت‌های مطالعاتی یک دهه اخیر پژوهشگران مرکز و دیگر متخصصین کشور به نحو مطلوب ارائه شده و در اختیار سازمان‌ها و ارگان‌های موضوع قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، جامعه مهندسی و اساتید و دانشجویان این صنعت قرار گیرد.


نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی