عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
یکشنبه 12 تیر 1401 | 22:1

کد خبر : 14605

  • تاریخ انتشار :

  • 1401/02/19

تعداد بازدید : 607 بار

20 اردیبهشت؛ مهلت ثبت‌نام آزمون‌های ورود به حرفه مهندسی و کاردانی

1401/02/19

دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان از ثبت‌نام آزمون‌ ورود به حرفه مهندسی و کاردانی در تمامی رشته‌ها تا ۲۰ اردیبهشت خبر داد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در اطلاعیه‌ای از ثبت‌نام آزمون‌های ورود به حرفه مهندسی تا تاریخ ۲۰ اردیبهشت خبر داد. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده آزمون طراحی معماری در تیرماه و سایر آزمون‌های رشته‌های مهندسی و کاردانی در تمامی رشته‌ها در سه روز و طی روزهای ۱۶، ۱۷و ۱۸شهریورماه سال جاری برگزار می‌شود.


بر اساس اعلام دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، آزمون‌های ورود به حرفه در کلیه رشته‌های مهندسی مندرج در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان شامل رشته‌های معماری (نظارت، طراحی و اجرا)، عمران صلاحیت‌های (نظارت، محاسبات، اجرا، طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان و ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی)، تاسیسات‌ مکانیکی (نظارت، طراحی و اجرا)  تاسیسات‌ برقی (نظارت، طراحی و اجرا)، شهرسازی، نقشه‌برداری و ترافیک، همچنین در کلیه رشته‌های کاردانی شامل معماری، عمران، شهرسازی، نقشه‌برداری، تاسیسات‌ مکانیکی و تاسیسات‌ برقی به همراه آزمون تعیین صلاحیت معماران تجربی و آزمون صلاحیت کارشناس ماده ۲۷، به‌طور هماهنگ و همزمان برگزار می‌شود.


بر همین اساس، ثبت‌نام تمامی رشته‌ها از شنبه ۱۰ اردیبهشت آغاز شده و تا روز سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ادامه خواهد یافت.


آزمون رشته معماری (طراحی) پنجشنبه ۲۳ تیرماه برگزار می‌شود. همچنین آزمون‌های تستی سایر رشته‌ها روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه  ۱۶، ۱۷ و ۱۸ شهریورماه برگزار خواهد شد.


از این‌رو کلیه متقاضیان دریافت پروانه اشتغال به‌کار می‌توانند با مراجعه تدریجی به درگاه الکترونیکی inbr.ir از طریق سامانه ثبت‌نام آزمون‌ها، نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند. همچنین ضروری است تا متقاضیان قبل از انجام ثبت‌نام، راهنما و دستورالعمل ثبت‌نام را به دقت مطالعه و از مفاد آن مطلع باشند.


نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی