عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
چهارشنبه 6 مهر 1401 | 17:46

با حضور رییس شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان کشور راهکارهای برخورد با تخلفات شهرهای گرمدره و ماهدشت بحث و بررسی شد

1401/03/11

فلسفه وجود شورای انتظامی را در وهله اول پیشگیری از تخلف و سپس برخورد با متخلفین است

روز چهارشنبه چهارم خردادماه 1401 سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز میزبان مهندس عبدی قهرودی رییس شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و مدیرکل دفتر توسعه مهندسی بود.

در این دیدار که علاوه بر اعضای شورای انتظامی استان البرز، ریاست سازمان نظام مهندسی ساخمان استان البرز و برخی از اعضای هیات مدیره نیز حضور داشت، دکتر خردرنجبر رییس شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، ضمن خوشامد گویی به مهندس عبدی قهرودی، به ارایه گزارشی از نحوه رسیدگی به پرونده ها و تخلفات ارجاع شده ، مدت زمان رسیدگی، تعداد پرونده های بررسی شده در شورای انتظامی استان البرز پرداخت.

همچنین در این نشست موضوع تخلفات مراجع صدور پروانه در شهرهای گرمدره و ماهدشت استان البرز در قبول مهندسان ناظر برای پروژه های ساختمانی بدون ثبت در سازمان و سلب امکان انجام وظیفه کنترل رعایت مقررات ملی ساختمان مطرح و در خصوص راهکارهای قانونی توقف این تخلفات و برخورد قانونی و بازدارنده با متخلفین اعم از مهندسان و شهرداری ها بحث و تبادل نظر شد.

مهندس محسن خیری ریاست سازمان نیز در این نشست ضمن خوشامدگویی به رییس شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، با اشاره به سوابق استنکاف برخی شهرداری ها از قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و حوادث تلخ ناشی از این رویکرد در کشور، خواستاربرخورد ویژه و قاطع با متخلفین شد.

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی و رییس شورای انتظامی کشور نیز در سخنانی فلسفه وجود شورای انتظامی را در وهله اول پیشگیری از تخلف وسپس برخورد با متخلفین برشمرد. وی ارایه خدمات مهندسی بدون اطلاع سازمان نظام مهندسی را بسیار خطرناک برشمرد و ابراز امیدواری کرد با هماهنگی و همکاری همه مراجع قانونی استان البرز و کشور شاهد توقف تخلفات اینچنین باشیم.

نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی