عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
جمعه 7 مهر 1402 | 17:11

همایش و نشست هم اندیشی مدیران و روسای کمیته آموزش سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها در استان البرز برگزار شد

1401/06/15

این همایش به میزبانی مشترک سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز و مرکز تربیت مربی سازمان فنی حرفه ای کشور در کرج برگزار شد

مدیران و روسای کمیته آموزش سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها به همراه جمعی از مسوولین و کارشناسان آموزش شورای مرکزی و استان ها  در یک همایش یکروزه میهمان البرز بودند.


در این همایش یکروزه  در دو بخش صبح و عصر برگزار شد، در بخش صبحگاهی میهمانان پس از پذیرش و صرف صبحانه در جلسه توجیهی با حضور دکتر یزدانی عضو شورای مرکزی، مهندس باجولوند رییس مرکز تربیت مربی  شرکت کردند.

در این بخش و نشست هم اندیشی پس از خیر مقدم خانم مهندس خدادادی مدیر آموزش سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، دکتر سعید یزدانی از اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندس ساختمان، در سخنانی ضمن تشکر از میزبانی سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز و مرکز تربیت مربی به دلایل ارتقای نظام آموزشی در سازمان نظام مهندسی ساختمان پرداخت.
وی با اشاره به پیشرفت ها و عبور از مرحله صنعتی ساخت و ساز و عبور از ساختمان پایدار و سبز و در حال حاضر پرداختن به ساختمان بر مبنای فن آوری نانو در کشور های پیشرفته را دلیلی برای حرکت نظام ساخت و ساز کشور به سمت دانش روز و دستاورد های صنعت ساختمان در دنیا بیان کرد.

وی نشست هم اندیشی ناپیوستگی آموزش دانشگاهی تا ورود به حرفه مهندسان را یکی از عوامل کاهش بهره وری آموزش مهندسان برشمرد و بر به روز رسانی آموزش ها و پایش مستمر آن تاکید کرد.


سپس مهندس باجولوند رییس مرکز تربیت مربی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ضمن خیر مقدم به میهمانان به بیان ظرفیت ها و امکانات آموزشی مجموعه تربیت مربی کشور پرداخت.

وی وجود 600 مرکز آموزشی  و 12000 آموزشگاه فنی و حرفه ای در کشور را ظرفیت مناسبی برای همکاری با سازمان نظام مهندسی برشمرد.


باجولوند عضویت در سازمان بین المللی کار و  فنی و حرفه ای را از ظرفیت های فنی و حرفه ای کشور برای توسعه آموزش ها و ایجاد بازار کار برای اعضای سازمان نظام مهندسی کشور خواند.

رییس تربیت مربی کشور  ظرفیت های تولید محتوی از جمله تولید فیلم های آموزشی و ارتباط مستمر و نزدیک مجموعه با صدا و سیما و به ویژه شبکه آموزش سیما را فرصت مناسبی برای همکاری در زمینه آموزش و ترویج دانش روز مهندسی و حتی برگزاری جشنواره فیلم های آموزشی در سطح نظام مهندسی استان های کشور بیان کرد.

سپس میهمانان از کارگاههای مجهز مرکز تربیت مربی بازدید کردند و در گفت و گو با مربیان ارشد تربیت مربی کشور از نزدیک با ظرفیت ها و قابلیت های آموزشی این مجموعه آشنا شدند.
بازدید از کارگاههای برق، تاسیسات حرارتی و برودتی، جوشکاری، کارگاه چوب و تولید محتوای از برنامه های این همایش بود.

در بخش عصرگاهی میهمانان پس از صرف ناهار، در نشست هم اندیشی مدیران و روسای کمیته آموزش سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها شرکت کردند.


در این بخش که با حضور جمعی از اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز برگزار شد، ابتدا دکتر افراسیابی نایب رییس دوم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز ضمن خیر مقدم به میهمانان تاکید کرد: علیرغم تلاش پیوسته همکاران در بخش آموزش استان ها بهره وری آموزشی ما قابل قبول نیست و خروجی مجموع  آموزش های دانشگاهی و ورود به حرفه به پرورش مهندسان با دانسته های کافی علمی و عملی برای پذیرش مسوولیت های پس از اخذ پروانه اشتغال ختم نمی شود.

خلا محتوا در آموزش های دانشگاهی، فاصله زمانی سه ساله بین دانشگاه و ورود به حرفه، سیلابس دوره های ارتقا که تکرار بیهوده مباحث آزمون ورود به حرفه است را از دلایل عدم بهره وری آموزش مهندسان برشمرد.

دکتر یوسف ساجد از اعضای علی البدل شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی نیز در سخنانی با تایید مضر بودن فاصله فارغ التحصیلی از دانشگاه تا  ورود به حرفه، آموزش های عملیو کاربردی به مهندسان پیش از ورود به حرفه یک ضرورت اجتناب ناپذیر برشمرد.


مهندس بدرلو مسوول آموزش شورای مرکزی دیگر سخنران این بخش بود که ضمن اشاره به برگزاری اولین نشست مجازی مدیران آموزش استان ها و برگزاری همایش جاری، با تاکید بر رویکرد تعاملی آموزش و فعال سازی ظرفیت های آموزشی استان ها، برگزاری نشست های تخصصی یا صاحبان صنعت و دانش در استان ها را یک ضرورت برشمرد.
بدرلو ضمن تشکر از میزبانی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز و مرکز تربیت مربی افزود: موضوع پژوهش و ترویج باید درکنار آموزش ها دیده شود ولی در حال حاضر ما به آموزش بسنده کرده ایم. وی هدف گذاری در این خصوص را بسیار مهم دانست.

در ادامه مدیران آموزش استان ها و روسای کمیته های آموزش به بیان دیدگاه ها و نظرات خود درخصوص نقاط ضعف و بستر های لازم برای تحول در نظام آموزشی نظام مهندسی کشور پرداختند.


اشتراک گذاری محتوای آموزشی استان ها، توجه به دستاورد کمیسیون های گذشته شورای مرکزی و نظام مند کردن دوره های ارتقای پایه از جمله موضوعات مطرح در این بخش بود.
نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی