عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
چهارشنبه 6 مهر 1401 | 18:31

سرانجام؛ تمکین شهرداری گرمدره به قانون/ کلیه دستورنقشه های شهر گرمدره از ابتدای ماه به سازمان ارسال خواهد شد

1401/06/31

تلاش و پیگیری 10 ماهه سازمان نتیجه داد

پس از 10 ماه تلاش و پیگیری رییس و هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، سرانجام با دستور معاونت جدید هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز کلیه دستور نقشه های شهر گرمدره از طریق سامانه ارجاع سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز میان مهندسان دارای صلاحیت توزیع خواهد شد.

روز چهارشنبه ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۱ ، در نشستی که بدین منظور و با حضور دکتر احمد افضلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز، مهندس محسن خیری رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، مسعود نجفی شهردار جدید گرمدره و حمید میرزایی مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری در محل معاونت عمرانی استانداری برگزار شد، مقرر شد تمام دستور نقشه های این شهر از روز شنبه دوم مهرماه 1401 به سازمان ارسال شود.


دکتر افضلی در این نشست با تاکید بر اهمیت اجرای قانون در ساخت و ساز های استان و با تاسف بار خواندن وضعیت ساخت و ساز در شهر گرمدره، که در حال حاضر بدون کنترل صلاحیت و ظرفیت مهندسان و بدون فراهم شدن امکان نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان بر عملیات ساخت و ساز در حال انجام است، این وضعیت را موجب کاهش کیفیت ساخت و ساز و تضییع حقوق و به خطر افتادن جان وسرمایه شهروندان و بهره برداران ساختمان در گرمدره دانست و بر توقف هر چه سریعتر این روند تاکید کرد.


مهندس محسن خیری رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز نیز در سخنانی با اشاره به تلاش و پیگیری های 10 ماهه و طرح موضوع ساخت و سازهای غیر مجاز گرمدره در جلسات مسوولین استان، تاکید کرد: متاسفانه علاوه بر عدم رعایت صلاحیت و ظرفیت مهندسان، در مواردی کار از سوی افراد فاقد تخصص و صلاحیت و حتی افراد غیرمهندس به انجام رسیده و گزارش های رسیده حاکی است در برخی موارد با جعل مهر و امضای مهندسان، کار در شهرداری گرمدره به ثبت رسیده است.خیری افزود: در این مسیر طی جلسات متعدد با  فرماندار و معاون دادستان، مدیرن سازمان بازرسی استان و حتی مصاحبه با رسانه های استان، تلاش کردیم تا هر چه زودتر روند بسیار خطرناک ساخت و ساز در گرمدره را متوقف کنیم که تاکنون محقق نشده است.


نجفی شهردار گرمدره نیز با اشاره به اینکه شهر گرمدره در سالهای اخیر با رشد بی سابقه جمعیت و به تبع آن رشد ساخت و سازها مواجه بوده است، یکی از اولویت های خود را از ابتدای حضور در شهرداری حراست از حقوق بهره برداران و شهرندان اعلام کرد.


وی با تایید عدم رعایت قانون و تخلفات گسترده در زمینه ساخت و ساز در گرمدره، به شکل گرفتن مافیای ساخت و ساز در این شهر اشاره کرد که مقابله با آن در راس برنامه های شهرداری در این دوره قرار دارد.


نجفی از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز خواست تا از این پس تمامی ساخت و ساز های در حال انجام و حتی ساختمان های ساخته شده در گرمدره را مورد بازرسی  قرار دهند.


شهردار گرمدره افزود:تاکنون دستور توقف عملیات ساختمانی ناایمن را در چندین مورد صادر کرده ام و در صورت اعلام سازمان و گزارش مهندسان ناظر با بقیه موارد خطرساز برای شهروندان، همین برخورد خواهد شد و در اجرای قانون با هیچ احدی تعارف نخواهم داشت.


در پایان این نشست با تاکید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مقرر شد از روز شنبه 2 مهرماه 1401 کلیه دستور نقشه های صادر شده در شهرداری گرمدره به سازمان ارسال شده و در سامانه ارجاع سازمان جهت انتخاب و معرفی ناظران دارای صلاحیت قرار گیرد.نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی