عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
جمعه 4 فروردین 1402 | 21:15

تاکید بر ادامه توسعه همکاری های مشترک در دیدار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

1401/11/04

تاسیس مرکز تحقیقات مسکن و ساختمان،برگزاری نمایشگاه تخصصی ساختمان، کانون صنعت و دانشگاه و هسته های فناور از جمله نتایج و برنامه های همکاری دانشگاه و سازمان نظام مهندسی

روز شنبه اول بهمن ماه 1401 دکتر کلانتری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در راس هیاتی از معاونان و مدیران بخش های آموزشی و پژوهشی دانشگاه میهمان رییس و هیات رییسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز بودند.

در این دیدار که علاوه بر دکتر علیرضا مجربی کرمانی رییس ، دکتر بهرنگ محمدی خزانه دار سازمان و مهندس خیری از اعضای هیات مدیره،  جمعی از اساتید پیشکسوت دانشگاه و از اعضای سازمان حضور داشتند، موضوع توسعه همکاری های مشترک دو مجموعه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

در ابتدای این نشست و پس از خیر مقدم رییس سازمان به اساتید و میهمانان، دکتر محمد خردرنجبر ، استاد دانشگاه و عضو کمیته تفاهم نامه مشترک دو مجموعه، گزارشی از پیشرفت های بند های تفاهم نامه مشترک ارایه کرد. موضوع پیشبرد موضوع هسته های فنآور، مرکز تحقیقات مسکن و ساختمان و برگزاری همایش مشترک مجریان ذیصلاح ساختمانی از جمله مواردی بود که مورد اشاره قرار گرفت.

وی فرصت را برای توسعه همکاری های مشترک، مغتنم برشمرد و بر استفاده از ظرفیت های دو مجموعه برای اقدامات اساسی تاکید کرد.دکتر خردرنجبرهمچنین پیشنهاداتی برای در دستور کار قرار گرفتن در تفاهم نامه های جدید ارایه کرد.

در ادامه دکتر ثابت از معاونان و اساتید دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی کرج به شرح تفصیلی میزان پیشرفت توافق های مشترک پرداخت. وی در خصوص تاسیس مرکز تحقیقات مسکن و ساختمان با همکاری سازمان نظام مهندسی البرز، با اشاره به تصویب تشکیل این مرکزدر هیات امنای دانشگاه و تشکیل 3 گروه کارشناسی بدین منظور، بر به انجام رسیدن 95 درصد امور مربوط به اخذ مجوز تاکید کرد.

دکتر ثابت در خصوص هسته های فنآور هم با اشاره به ارسال فرم های لازم برای افراد معرفی شده، این برنامه را نیز در مراحل پایانی دانست که با پیگیری مجدد تحقق خواهد یافت.در ادامه دکترعزتی رییس دانشکده فنی دانشگاه با اشاره به طرح موضوع تاسیس آزمایشگاه مرجع، ابراز امیدواری کرد در دور جدید همکاری ها این امر محقق شود. وی با اشاره به در پیش بودن کنفرانس هوش مصنوعی در اردیبهشت ماه آینده، با توجه به فراگیر شدن علم هوش مصنوعی در همه جوانب زندگی بشر از جمله ساخت مسکن و ساختمان، از هیات رییسه سازمان دعوت کرد تا برای حضور جدی و پررنگ سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز در این کنفرانس از جمله حضور در کمیته علمی و اجرایی همایش و ارایه پانل های تخصصی، اقدام نمایند.

دکتر کلانتری ریاست دانشگاه ازاد اسلامی کرج در سخنانی با قابل توجه خواندن قابلیت ها و ظرفیت های همکاری های مشترک، از تمایل دانشگاه برای حضور در برنامه های مشتر اعم از برگزاری همایش ها، مسابقات فنی و تخصصی خبرداد و افزود: با توجه به سیاست های دولت برای اقدام ملی مسکن، این دانشگاه از برگزاری همایش سیاست های توسعه مسکن در استان البرز حمایت و در آن مشارکت خواهد کرد.وی همچنین با توجه به طی مراحل پایانی تشکیل هسته های فناور، تاکید کرد در صورت آماده شدن این طرح در اسرع وقت مجوز آن از سازمان مرکزی دانشگاه اخذ خواهد شد.

رییس دانشگاه همچنین بر آمادگی برای در اختیار قرار دادن امکانات آموزشی دانشگاه با تسهیلات ویژه برای اعضای سازمان و خانواده های ایشان از جمله تخفیف 20درصدی برای رشته های بدون آزمون تاکید کرد.

دکتر محمد اسکندری مسوول دوره های آموزش ارتقا پایه مهندسان دانشگاه آزاد کرج نیز در سخنانی بر توسعه مباحث آموزشی به ویژه در موضوع سازندگان ذیصلاح ساختمانی تاکید کرد.دکتر رضا جمالپور از اساتید دانشگاه و اعضای پیشکسوت سازمان و رییس مرکز تحقیقات کاهش ریسک حوادث و بلایای طبیعی دانشگاه نیز در سخنانی ارتباط دو مجموعه را خوب ارزیابی و بر فراهم بودن شرایط برای توسعه همکاری ها  تاکید کرد.

این استاد دانشگاه تاسیس دومین مرکز تحقیقلات مسکن و ساختمان کشور در البرز را بسیار ارزشمند برشمرد که با توجه به طی بیشتر مراحل مقدماتی این امر، ابراز امیدواری کرد با تسریع در اقدام برای  باقیمانده مباحث موجود، شاهد گشایش این مرکز در آینده نزدیک باشیم. موضوع حضور دانشگاه آزاد در امر آموزش های ارتقای پایه مهندسان و حضور سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز و سایر دستگاههای استان در همایش هوش مصنوعی از دیگر نکات مورد اشاره وی بود.در ادامه دکتر علیرضا مجربی کرمانی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز با خوشامد گویی مجدد به دکتر کلانتری و هیات همراه، اظهار داشت: ما مجموعه دانشگاه آزاد کرج را از خودمان می دانیم چرا که بخش عظیمی از اعضای سازمان یا دانش آموخته این دانشگاه و یا از اساتید فعلی این مرکز علمی هستند.

مجربی کرمانی با تاکید بر علاقمندی برای انجام کارهای مشترک ، برنامه ریزی جهت تقویت ابعاد اجرایی تفاهم نامه مشترک را یک ضرورت خواند.

وی حضور دانشگاه در کنار سازمان را موجب ارتقای کیفیت و مرجعیت همایش های تخصصی دانست و اظهار داشت : با توجه به مباحث مختلف رشته های مهندسی ساختمان و ظرفیت های علمی موجود امکان برگزاری دهها همایش در طول سال وجود دارد که مورد توجه حامیان مالی نیز قرار خواهد گرفت.رییس سازمان وجود سه نوع آزمایشگاه در سازمان و حضور مهندسان طراح و ناظر که هرکدام نیاز به ارتقای سطح دانش و آشنایی با فناوری های نوین حوزه تخصصی خود را دارند.

دکتر مجربی موضوع مهم بعدی را برگزاری نمایشگاههای تخصصی عنوان کرد که مطابق قانون از وظایف سازمان شمرده شده است و اگر دانشگاه در این امر در کنار سازمان باشد امکان برگزاری نمایشگاه های تخصصی حتی نمایشگاههای دایمی صنعت ساختمان به طور ویژه فراهم خواهد آمد که منافع علمی و اقتصادی قابل قبولی برای هر دو مجموعه در بر خواهد داشت. وی ضمن اعلام آمادگی سازمان، خواهان تشکیل کارگروهی مشترک برای بررسی امکان تاسیس نمایشگاه و سرمایه گذاری های مشترک سازمان و دانشگاه شد.

دکتر مجربی همچنین بر تمهید تسهیلاتی برای بهره مندی اعضای سازمان و خانواده های ایشان از خدمات آموزشی دانشگاه و مدارس سما و معرفی نماینده دانشگاه برای تسهیل امور اداری مربوطه تاکید کرد.نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی