عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
پنجشنبه 11 خرداد 1402 | 13:25

اولین نشست تخصصی کارگروه نظارت و HSE قرارگاه مسکن استان در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز برگزار شد

1401/12/15

بررسی شرح وظایف ابلاغی کارگروه و تبادل نظر در خصوص برنامه ریزی و نحوه فعالیت کارگروه ازجمله موارد مطرح شده در این نشست بود

با توجه به تعیین سازمان نظام مهندسی به عنوان اولین نشست تخصصی کارگروه نظارت  و HSE نهضت ملی مسکن ، روز یکشنبه 14 اسفند ماه 1401  راس ساعت  با حضور نمایندگان دائمی عضو کارگروه در محل سالن جلسات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز برگزار گردید.


در ابتدای جلسه که نمایندگانی از اداره کل راه و شهرسازی البرز، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، ،شهرداری های اشتهارد و فردیس، فرمانداری های نظرآباد و چهارباغ ، دکتر مجربی رییس، مهندس رضوانی فر نایب رییس دوم و دکتر افراسیابی از اعضای هیات مدیره و خانم مهندس خلج مردی مدیر گروه های تخصصی و کارگروه ها و کمیسیون های تخصصی به نمایندگی از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان حضور داشتند، آقای دکتر افراسیابی عضو هیات مدیره سازمان ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین جلسه، با تاکید بر ضرورت بررسی شرح وظایف کارگروه، خلاصه ای از وظایف کارگروه را مطرح کرد.سایر اعضای حاضر در جلسه نیز به بیان نقطه نظرات خود در خصوص عمکلرد بهینه کارگروه مطابق وظایف آن پرداختند.

همچنین  دکتر مجربی ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، با حضور در نشست این کارگروه، ضمن ابراز خوشحالی از تشکیل این کارگروه، تاکید کرد در ابتدای امر می‌بایست چهارچوب مشخصی برای کلیه فعالیت های کارگروه تبیین گردد.
 وی اولویت ارایه خدمات فنی و مهندسی در ساخت و سازهای استان را با مهندسان استان  دانست  و بهره گیری از گردش کامل خدمات مهندسی را تضمینی بر بهبود روند کار و کیفیت ساخت در نهضت اقدام ملی مسکن برشمرد.ریاست سازمان همچنین بر آمادگی سازمان نظام مهندسی برای ارایه کلیه خدمات و استفاده از تخفیفات ویژه در این خصوص تاکید کرد.

در پایان، پس از بحث پیرامون مباحث مطروحه، مصوبات ذیل مورد تایید و تصویب اعضا قرار گرفت:1-    مقرر گردید هنگام اخذ مجوز ساخت، نام شرکت ارایه دهنده خدمات مهندسی در مجوز ذکر گردد.

2-    مقرر گردید از شخصیت ها و شرکت های حقوقی دارای صلاحیت در روند ساخت و ساز تصریح شده در قانون جهش تولید مسکن در حوزه استان البرز، استفاده گردد.

3-    مقرر گردید کارگروه هایی در مناطقی که اقدام ملی مسکن در آن در حال اجراست، جهت بازدیدهای میدانی مستمر، تشکیل گردد.

4-    مقرر گردید چک لیست های نظارتی در رشته های مختلف به پیشنهادی دبیرخانه شورای فنی، تهیه گردد.

5-    مقرر گردید کنترل استفاده از عوامل فنی دارای گواهی مهارت در ساخت و سازها توسط اداره فنی و حرفه ای در راستای وظایف ذاتی، انجام گردد.

6-    مقرر گردید در زمینه  HSE، درخواست اجرای وظایف توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به انجام برسد.

7-    مقرر گردید، لحاظ نمودن تصمیمات کارگروه در قراردادهای حقوقی با پیمانکاران بررسی گردد.

8-    مقرر گردید کمیته های نظارتی با حضور نظام مهندسی، نظام فنی و اجرایی، اداره کل راه و شهرسازی و نیروهای کارشناسی فرمانداری ها و شهرداری های هر منطقه تشکیل گردد.


نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی