عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
دوشنبه 7 خرداد 1403 | 20:20

کد خبر : 19998

  • تاریخ انتشار :

  • 1401/12/22

تعداد بازدید : 3800 بار

آغاز طرح ساماندهی خدمات طراحی از ابتدای سال 1402

1401/12/22

از ابتدای سال 1402بدون افتتاح حساب ویژه طراحان، امکان ثبت خدمات طراحی برای ایشان وجود نخواهد داشت

نایب رییس اول سازمان در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی از آغاز طرح ساماندهی خدمات طراحی از ابتدای سال 1402 خبرداد.خانم مهندس قدیری با بیان این نکته که تاخیر در اجرای این طرح به نفع مهندسان طراح نخواهد بود افزود: برای راه اندازی این سیستم ، مذاکرات فراوانی با بانک های عامل صورت گرفت و در نهایت موفق شدیم با بانک توسعه تعاون  برای این منظور به توافق برسیم.

وی با اشاره به اینکه حساب مورد نیاز برای واریز حق الزحمه طراحی شماره حساب ویژه ای است اظهار داشت:  لازم است مهندسان طراح برای افتتاح حساب با مراجعه به سایت سازمان و دریافت فرم های لازم برای افتتاح حساب و پس از تکمیل آن با مراجعه حضوری به باجه بانک توسعه تعاون در محل ساختمان مرکزی مراجعه نمایند.

قدیری همچنین اضافه کرد: ما به منظور راه اندازی طرح ساماندهی خدمات طراحی قبل از سال جدید با انتشار اطلاعیه در سایت و ارسال پیامک از مهندسان دعوت کردیم تا روز 16 اسفندماه نسبت به افتتاح حساب اقدام کنند که تا امروز تنها 900 نفر از طراحان به این امر اقدام کردند.

نایب رییس اول سازمان با تاکید بر این نکته که مهلت افتتاح حساب تا پایان سال 1401 تمدید شده است افزود: از همه مهندسان طراح گرامی دعوت می کنم در این فرصت باقیمانده نسبت به افتتاح حساب اقدام نمایند چرا که برای حفظ حقوق مهندسان طراح از فروردین 1402 طرح ساماندهی آغاز خواهد شد و از این تاریخ بدون افتتاح حساب امکان ثبت خدمات طراحی در سازمان وجود نخواهد داشت.


خانم مهندس قدیری در بیان مزایای طرح ساماندهی اظهار داشت: تا قبل از اجرای این طرح مهندسان در حالی که بخش کمی از تعرفه را دریافت می کردند ولی مطابق قواعد امور مالیاتی بر اساس متراژ و مطابق تعرفه اعلامی، مالیات پرداخت می کردند. ولی با واقعی شدن تعرفه از تضییع حقوق ایشان جلوگیری خواهد شد.

وی افزود: با آغاز این طرح پس از واریز وجه توسط کارفرما، مبلغ در حساب مهندسان قابل رویت خواهد بود ولی تا زمان تایید نقشه ها توسط دفتر فنی سازمان و مهر و امضا شدن نقشه ها توسط طراح، مبلغ سهم طراح قابل برداشت نخواهد بود.


نایب رییس سازمان در پایان بار دیگر از مهندسان طراح دعوت کرد تا پایان اسفند ماه 1401 نسبت به مراجعه به بانک همراه با فرم های تکمیل شده اقدام نمایند.


نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی