عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
دوشنبه 7 خرداد 1403 | 19:56

برگزاری دومین نشست فنی- تخصصی رشته شهرسازی با موضوع انطباق شهری ساختمان با رویکردی بر آیین نامه کنترل شهرسازی

1401/12/22

ایجاد وفاق و هماهنگی میان اعضای مهندس شهرساز، اطلاع رسانی اقدامات انجام شده و در دست اقدام و همچنین تفسیر و توضیح موضوع نظارت شهرسازی و انطباق شهری ساختمان از اهداف این نشست بود

روز سه شنبه 16 اسفند ماه 1401 ، اعضای مهندس شهرساز استان البرز در نشستی تحت عنوان انطباق شهری ساختمان، گردهم آمدند.
هدف از این نشست ایجاد وفاق و هماهنگی میان اعضای مهندس شهرساز، اطلاع رسانی اقدامات انجام شده و در دست اقدام و همچنین تفسیر و توضیح موضوع نظارت شهرسازی و انطباق شهری ساختمان بود.

 

در ابتدا خانم مهندس بابایی، کلیاتی از برنامه نشست مطرح کرد و ضمن معرفی سخنرانان، از آن ها برای سخنرانی  دعوت به عمل آورد.اولین سخنران این نشست آقای مهندس علیرضا رنجبر جمال آبادی، از مهندسان شهرساز باسابقه استان، بود. وی ابتدا کلیاتی از اقدامات انجام شده در دو سال اخیر در نظام مهندسی را مطرح کرد و سپس ضمن تحلیل وضعیت شهرهای استان البرز، بر ضرورت اجرایی شدن نظارت شهرسازی در کلانشهر کرج و سایر شهرهای استان تاکید نمود.

 

در ادامه آقای مهندس غیاثی نیا، کارشناس ارشد وزارت راه و شهرسازی و مدرس دوره های ارتقای پروانه شهرسازی استان البرز، اطلاعاتی در مورد نظارت شهرسازی مطرح نمود.


وی با تاکید بر جایگاه رشته شهرسازی در نظام مهندسی و همچنین صلاحیت های تعریف شده برای این رشته، به تفسیر انطباق شهری ساختمان و آیین نامه های مربوطه پرداخت.


 

سپس آقای مهندس رضوانی فر، نایب رییس دوم سازمان نظام مهندسی استان و نماینده گروه معماری و شهرسازی در هیات مدیره، به نقش کلیدی شهرسازان در بهبود وضعیت شهرهای استان اشاره نمود و با بیان نقش و جایگاه رشته شهرسازی در موارد موجود، بر لزوم و ضرورت استفاده از دانش و تجربه مهندسی شهرسازی در سطح شهرهای استان تاکید کرد.


 


 


در پایان این نشست ضمن جمع بندی موضوعات مطرح شده، بر لزوم استمرار گردهمایی اعضای مهندس شهرساز استان در قالب نشستهای موضوعی و تخصصی شهرسازی در آینده تاکید شد.


نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی