عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
پنجشنبه 11 خرداد 1402 | 13:39

کد خبر : 20065

  • تاریخ انتشار :

  • 1402/02/30

تعداد بازدید : 850 بار

اطلاعیه / شرایط اجرای بند ۴ مصوبه هیات چهار نفره در خصوص سازندگان حقیقی و حقوقی

1402/02/30

در راستای رفع مشکلات استان در ساختمانهای با متراژ کم، شیوه اجرای بند ۴ مصوبه هیات چهارنفره استان اعلام شد

 بنا به پیشنهاد هیات مدیره سازمان و موافقت اداره کل راه و شهر سازی استان و در راستای رفع مشکلات کارفرمایان در ساختمانهای با متراژ کمتر از ۵۰۰ متربه ویژه در شهر های استان (به جز کرج و فردیس)، بند ۴ مصوبه هیات چهار نفره استان به شرح زیر انجام می‌شود: (لازم به ذکر است رعایت موارد ذیل جهت معرفی مجریان ذیصلاح برای پروژه های موضوع مصوبه فوق الزامی است.)


1-    سازنده ذیصلاح حتی در صورت نداشتن تعداد کار، به شرط دارا بودن متراژ، در صورتیکه یک کار زیر 500 مترمربع ثبت نموده باشد و کار مذکور همچنان در ظرفیت سازنده ذیصلاح، در حال اجرا باشد، می تواند از بند چهار مصوبه فوق استفاده نماید.


2-    سازندگان ذیصلاح برای استفاده از بند ۴ مصوبه هیات چهار نفره استان، اگر یک کار زیر ۵۰۰ متر در شهرهای استان به جز کرج و فردیس و یک کار زیر ۳۰۰ متر در هر جای استان ثبت کنند، امکان ثبت دو کار زیر ۵۰۰ متر بدون محدودیت مکانی را خواهند داشت.

 1-2 به شرط ثبت یک کار زیر ۵۰۰ متر در شهر های استان (به جز کرج و فردیس)، امکان ثبت یکی از دو کار زیر ۵۰۰ متر بدون محدودیت مکانی فراهم می شود و پس از ثبت یک کار زیر ۳۰۰ متر در هرجای استان، یکی دیگر از دو کار زیر ۵۰۰ متر بدون محدودیت مکانی قابل ثبت خواهد شد.

2-2 در صورت ثبت یک کار زیر ۵۰۰ متر در شهرهای اشتهارد یا طالقان یا آسارا، سازندگان ذیصلاح مجاز خواهند بود سه کار زیر ۵۰۰ متر دیگر در هر نقطه از استان ثبت کنند.

3-2 سازندگان ذیصلاح که از بند چهار مصوبه هیات چهار نفره استفاده می نمایند، مجاز خواهند بود یک کار زیر 800 متر مربع ثبت نمایند، مشروط به اینکه مجموع متراژ چهارکار (موضوع بند4 مصوبه هیات چهار نفره) از 1500 متر بیشتر نشود.


نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی