عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
شنبه 18 آذر 1402 | 15:26

انبوه سازان و سازندگان خوش نام استان از بسته های تشویقی نوسازی بافت های فرسوده برخوردار می‌شوند

1402/04/22

اقدام بخش خصوصی در جهت تحقق اهداف نهضت ملی مسکن با مشوق های ویژه همراه خواهد بود/ تولید مسکن ارزان و باکیفیت رابطه مستقیم با کاهش تورم دارد

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: درصدد هستیم با همراهی و هم افزایی بخش خصوصی مشکل مسکن تمامی اقشار مردم استان بویژه خانواده های کم درآمد، جوانان و... را در راستای اهداف نهضت ملی مسکن حل کنیم.

دکتر مجتبی عبداللهی در نشست با جمعی از سازندگان و انبوه سازان مطرح مسکن در استان در راستای تحقق اهداف نهضت ملی مسکن که روز چهارشنبه ۲۱ تیر ماه ۱۴۰۲ در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، ضمن تشریح اهداف استان برای تامین مسکن مردم به ویژه اقشار کم درآمد جامعه، افزود: تولید مسکن ارزان و با کیفیت برای مردم، تاثیر بسزایی در کاهش تورم دارد از این رو با رونق اقتصادی، قدرت خرید و معیشت مردم افزایش و بهبود می یابد. 

وی ادامه داد: اکنون حدود یک سوم مردم استان در مناطق حاشیه ای سکونت دارند که بخش بالایی از سکونتگاه های این مناطق، بافت فرسوده محسوب می‌شوند. 
عبداللهی گفت: با توجه به اینکه برخی سرانه ها و زیرساخت ها در چنین محله هایی فراهم است و مورد توجه قرار گرفته، نوسازی بافت فرسوده بسیار بصرفه است و علاوه بر تولید مسکن و تجمیع ریزدانه ها، از بحران های احتمالی ناشی از ناایمن بودن ساختمان ها نیز جلوگیری می کند. 
وی افزود: برای این منظور انبوه سازان می توانند مزایا و حمایت هایی همچون پروانه رایگان، افزایش تراکم ساخت و حل مشکل تامین پارکینگ و... را داشته باشند.
استاندار البرز گفت: ورود انبوه سازان مطرح استان در تولید مسکن ارزان و باکیفیت نیز با مشوق هایی همچون خدمات و انشعابات ارزان و رایگان همراه خواهد بود.

وی افزود: درصدد هستیم با همراهی و هم افزایی بخش خصوصی مشکل مسکن تمامی اقشار مردم استان بویژه خانواده های کم درآمد، جوانان و... را در راستای اهداف نهضت ملی مسکن حل کنیم.


در این نشست که دکتر علیرضا مجربی رییس و مهندس مهدی اسماعیلی عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز نیز حضور داشتند، بسته های حمایتی سازمان نظام مهندسی البرز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


رییس سازمان نظام مهندسی البرز با مهم ارزیابی کردن بازسازی و بهسازی بافتهای فرسوده استان گفت: بافتهای فرسوده جزو انکار ناپذیر یک شهر است و باید با شناخت نیازها ، تنگناها ، توانها و فرصتهای احیای بافت فرسوده  از طریق تشریک مساعی و توانمند سازی ساکنین به ایجاد محیطی شایسته برای سکونت ساکنین محلی اقدام شود .چرا که احیای بافت فرسوده می تواند علاوه بر کاهش چشمگیر اتلاف سرمایه های انسانی و مالی کشور، ارزش کالبدی را ارتقا داده و رغبت شهروندان به سکونت در آن را افزایش دهد و به ایجاد آرامش و آسایش شهروندان منجر شود.

مجربی به حمایت کامل سازمان نظام مهندسی البرز از طرح بازسازی بافتهای فرسوده استان اشاره کرد و گفت برای دستور نقشه هایی که  مربوط به بازسازی بافت فرسوده می شوند، سیاستهای تشویقی ویژه ای در نظر گرفته شده است.

نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی