عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
دوشنبه 7 خرداد 1403 | 19:48

کد خبر : 20279

  • تاریخ انتشار :

  • 1402/06/01

تعداد بازدید : 1126 بار

همایش آموزشی- تخصصی الزامات مجری ذیصلاح خبره برای بهبود ساخت و ساز برگزار شد

1402/06/01

سخنران:مهندس علی کنعانی

همایش آموزشی- تخصصی الزامات مجری ذیصلاح خبره برای بهبود ساخت و ساز روز سه شنبه 31 مرداد ماه در محل سالن همایش سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز برگزار شد.


مهندس علی کنعانی مدرس این دوره گفت: بحث اجرای ساختمان توسط مجریان صاحب صلاحیت شاید یک مبحث جدید به نظر برسد، اما باید گفت که استفاده از خدمات مجریان ذیصلاح از دیرباز در قوانین جاری در حوزه ساخت‌وساز شهری مطرح بوده اما با توجه به عدم آمادگی پیش‌زمینه‌های آن تا به امروز کمتر به آن پرداخته و اجرایی شده است.وی در ادامه به گردش کار سازندگان دارای صلاحیت پرداخت و گفت: مسوولیت های زیادی از جانب قوانین جاری در حوزه ساخت‌وساز شهری به عهده مهندسین مجری ساختمان گذاشته ‌شده است. بر اساس مبحث دوم مقررات ملی و نیز شرایط عمومی پیمان مجری ذیصلاح وظایف متعددی دارد.


پایش نقشه‌ها اعم از انطباق نقشه‌ها با مشخصات مندرج در پروانه، ضوابط شهرسازی و مقررات ملی، قبل از اجرای ساختمان، برنامه‌ریزی اجرایی مراحل مختلف اجرا و ابلاغ آن به ناظر و مالک؛ رعایت اصول ایمنی در کارگاه توسط اشخاص دخیل در اجرا و نیز ایمنی کلی کارگاه؛ هماهنگی با ناظران و صاحب‌کار و اجرا بر اساس قوانین و مشخصات فنی در هر مرحله از کار؛ استفاده از مهندسان ، تکنسین‌ها و معماران تجربی و پیمانکاران دارای صلاحیت؛ تهیه و امضای نقشه های کامل چون ساخت یا ازبیلت در پایان کار و دریافت تأییدیه ناظران مربوطه از جمله وظایف مجریان صاحب صلاحیت است.کنعانی، خرید و استفاده از مصالح استاندارد و مورد تائید مراجع ذیصلاح و کنترل مراحل اجرایی ساختمان بر اساس نقشه‌های مصوب و پروانه و ضوابط شهرسازی و... را از دیگر وظایف مجریان برشمرد و افزود: رعایت شرایط خصوصی قرارداد و مشخصات مندرج در پروانه و نقشه‌های مصوب، رعایت کلیه قوانین حاکم در ساخت‌وساز شهری اعم از مقررات ملی، ضوابط شهرسازی و بخشنامه‌های قانونی صادره از مراجع ذی‌ربط از دیگر مسوولیتهای مجریان است.


به گفته این مدرس دوره های اجرای ساختمان کنترل استاندارد مصالح نیز از عمده وظایف مجریان است.


کنعانی به مهمترین مواردی که باید در کارگاه های ساختمانی توسط مجریان رعایت شود پرداخت و در پایان به سوالات و ابهامات شرکت کنندگان پاسخ گفت.


نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی