عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
پنجشنبه 28 تیر 1403 | 18:16

در جلسه قرارگاه مسکن استان البرز دغدغه‌های مسیر تحقق اهداف نهضت ملی مسکن در استان مورد بررسی قرار گرفت

1402/06/20

ضرورت تسریع در اقدام برای ساخت اراضی با کاربری مسکونی در استان

جلسه قرارگاه مسکن استان البرز روز شنبه 18 شهریور به ریاست دکترعبدالهی استاندار البرز در محل سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد.


در این نشست موضوعات و دغدغه‌های مسیر تحقق اهداف نهضت ملی مسکن در استان مورد بررسی قرار گرفت.همچنین بر ضرورت تسریع در اقدام برای ساخت اراضی با کاربری مسکونی در استان تاکید شد و شهرداری ها مکلف به پیگیری این امر شدند.
دکتر علیرضا مجربی کرمانی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز در این جلسه با تاکید بر لزوم  بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارامد شهری گفت: در نوسازی بافت‌های فرسوده با یک نامعادله مواجه هستیم بدین معنا که مالکان بافت‌های فرسوده توان ساخت و ساز ندارند و ساخت و ساز در سایر نقاط شهر برای سرمایه گذاران مسکن بازده اقتصادی بالاتری دارد، بنابراین تا کنون توفیق چندانی در نوسازی بافتهای فرسوده حاصل نشده است.


مجربی بافتهای فرسوده شهری را نقاط حادثه خیز و پرخطر برشمرد و گفت متاسفانه بخش زیادی از جمعیت استان نیز در بافت های ناکارمد و فرسوده زندگی می کنند که در صورت بروز حادثه خسارات جبران ناپذیری را در پی خواهند داشت.

وی به سیاست های تشویقی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز برای سازندگان در بافتهای فرسوده اشاره کرد و گفت: با توجه به رایگان بودن صدور پروانه ساخت توسط شهرداری و تسهیلات و تخفیف های چشمگیر سازمان برای ارایه خدمات مهندسی در این بافت ها امیدواریم شاهد سرعت بخشی به نوسازی بافتهای فرسوده در استان باشیم.


دکتر رضا خالقی مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز نیز در سخنانی گفت: در هفته دولت یک هزار و دویست واحد مسکونی استان البرز همزمان با سراسر کشور مورد بهره‌ برداری قرار گرفت که از این تعداد ۱۴۰ واحد مسکن مهر پروژه علوم دامی، ۴۷۶ واحد پروژه مسکن مهر نیارش شهرک ابریشم، ۱۶۰ واحد مسکن مهر پروژه فناوران پارس ماهدشت، مدرسه ۲۰ کلاسه مسکن مهر ماهدشت، ۲۸۱ واحد از ۳۰ پروژه خودمالکی با استفاده از تسهیلات بازآفرینی و ۸۴ واحد روستایی می‌باشد.

وی افزود: این پروژه‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله بازآفرینی شهری-خودمالکی-مسکن روستایی-مسکن مهر و نهضت ملی مسکن تقسیم شد.

نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی