عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
چهارشنبه 30 خرداد 1403 | 23:52

کد خبر : 20410

  • تاریخ انتشار :

  • 1402/08/21

تعداد بازدید : 3993 بار

تمامی مراحل صدور سربرگ خروج در سراسر استان الکترونیکی شد

1402/08/21

گامی دیگر در جهت نیل به سازمان الکترونیک برداشته شد

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، در اقدامی جدید در جهت تکریم مراجعان و نیل به سمت الکترونیکی شدن فرایند های سازمان، تمامی مراحل صدور سربرگ خروج نیز در سراسر استان الکترونیکی شد.

خانم مهندس فریده قدیری نایب رییس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز در حاشیه نشست هماهنگی مدیران دفاتر نمایندگی سازمان، با اعلام این خبر افزود: تا پیش از این برای صدور سربرگ خروج، پس از درخواست کارفرمایان، زمان زیادی برای بررسی شرایط و احیانا بررسی مشکلات و مغایرت صلاحیت و ظرفیت مهندسان ناظر در سازمان صرف می شد که گاهی زمان انجام این فرآیند حتی ماهها به طول می انجامید که اصلا قابل قبول نبود.

نایب رییس سازمان تاکید کرد: از ابتدای این دوره هیات مدیره سازمان به دنبال روزآمدی سامانه خدمات الکترونیک سازمان و راه اندازی نسل سوم این سامانه (سانما)، درصدد بود تا با تمهید شرایط و امکانات این وضعیت را تغییر دهد که به لطف خدا و با تلاش و پیگیری همکاران در هیات رییسه و بخش های مرتبط در سازمان، موفق شدیم زمان این فرآیند را به نحو چشمگیری کاهش دهیم.

وی در تشریح فرآیند الکترونیکی شدن صدور سربرگ خروج اظهار داشت: در این فرآیند پس از درخواست کارفرما، صلاحیت و ظرفیت مهندسان در سامانه مربوطه بررسی و در صورت تکمیل پرونده، صحت اطلاعات و عدم مغایرت با مقررات، سربرگ خروج تکمیل و به صورت الکترونیکی به مرجع صدور پروانه ارسال خواهد شد. ضمن اینکه تمامی مراحل انجام شده در کارتابل کارفرمایان قابل مشاهده خواهد بود.

دکتر مجربی کرمانی رییس سازمان نیز ضمن تشکر از تلاش بخش های مختلف سازمان در این مسیر،  تحقق این امر را گامی دیگر در جهت تمام الکترونیکی شدن خدمات سازمان و جلوگیری از تردد های غیرضروری با هدف تکریم مراجعان و همچنین کوتاه کردن زمان فرآیندهای ضروری و بررسی های قانونی، در جریان عملیات اجرایی ساخت برشمرد.

قابل ذکر است سربرگ های الکترونیکی حقیقی کرج و حقوقی کل استان از روز شنبه 13 آبان، صرفا به صورت الکترونیکی صادر و به شهرداری ها ارسال شده است و این فرآیند همزمان در تمامی دفاتر نمایندگی سازمان در حال اجرایی شدن است.

نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی