عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
شنبه 18 آذر 1402 | 14:11

نشست بازنگری نظام نامه مالی - مالیاتی سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها در البرز برگزار شد

1402/08/23

طرح موارد پیشنهادات اصلاحی کارگروه جهت بازنگری در آیین نامه مالی-مالیاتی و بررسی پیشنهادات اصلاحی دستور جلسه این نشست بود

نشست بازنگری نظام نامه مالی-مالیاتی سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها روز دوشنبه 22 آبان ماه 1402 به میزبانی نظام مهندسی ساختمان استان البرز در محل تالار قصر رز کرج برگزار شد.


در این نشست یک روزه که با حضور خزانه داران و مدیران مالی سازمان های نظام مهندسی استان ها، دکتر شهاب آدم نوه سی خزانه دار و مهندس مجید جی افرام دبیر اجرایی شورای مرکزی و همچنین رییس و اعضای هیات رییسه جدید سازمان نظام مهندسی استان البرز برگزار شد، در ابتدا دکتر بهرنگ محمدی دبیر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز به نیابت از هیات مدیره البرز به میهمانان خیرمقدم گفت و ابراز امیدواری کرد نتایج این نشست موجب تسهیل امور مالی و مالیاتی سازمان ها شود.در ادامه دکتر آدم نوه سی خزانه دار شورای مرکزی با تشکر از هیات مدیره و خزانه دار استان البرز برای میزبانی این نشست، تلاش های اعضای  کمیته بازنگری نظام نامه مالی - مالیاتی و همکاران مدعو که پیشنهادات ارزنده ای به این کمیته ارایه دادند را شایسته تقدیر برشمرد.
دکتر فرح شیرازی رییس کمیته مالی و مالیاتی و کارگروه بازنگری نظام نامه مالی - مالیاتی نیز به تشریح روند بازنگری نظام نامه در کمیته مربوطه پرداخت و از زحمات اعضای کارگروه و کارشناسان همکار این کارگروه تقدیر و تشکر کرد.
در ادامه و در بخش اول این نشست طرح موارد پیشنهادات اصلاحی کارگروه جهت بازنگری در نظام نامه مالی - مالیاتی آغاز شد.


در خلال طرح موارد پیشنهادی کارگروه، خزانه داران و مدیران مالی استان ها، نقطه نظرات و پیشنهادات اصلاحی خود را برای هر بند ارایه کردند تا جهت بررسی بیشتر و درج در نظام نامه اصلاحی جدید، در دستور کار کارگروه بازنگری قرار گیرد.
در بخش دوم این نشست ادامه بررسی موارد پیشنهادی کارگروه بازنگری و استماع نظرات خزانه داران، مدیران مالی و کارشناسان حاضر ادامه یافت.


در ابتدای بخش سوم همایش که با حضور هیات رییسه جدید سازمان نظام مهندسی استان البرز همراه بود، مهندس مهدی اسماعیلی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز با پراهمیت خواندن نشست بازنگری آیین نامه مالی- مالیاتی سازمان های نظام مهندسی، از زحمات همه دست اندرکاران این بازنگری تشکر و تقدیر کرد و این اقدام را موجب پیشگیری از مشکلاتی دانست که در حال حاضر سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها در حوزه مالی و مالیاتی با آن روبرو هستند.

رییس سازمان نظام مهندسی البرز با اشاره به مباحث مطرح در دوره های گذشته شورای مرکزی با هدف تشکیل صندوق مشترک نظام مهندسی استان ها، پیشنهاد داد در جلسات آتی خزانه داران، موضوع تشکیل یا احیای صندوق مشترک در دستور کار قرار گیرد.
وی همچنین با اشاره به مسوولیت سنگین خزانه داران از جمله امضای چک ها، قراردادها و نظارت بر همه امور واحد های مالی سازمان ها و تغییرات سالیانه هیات رییسه سازمان ها، افزود : لازم است شورای مرکزی سازمان، نسبت به آموزش اصول ، قواعد و قوانین مرتبط با حوزه خزانه داری، برای خزانه داران جدید اهتمام ویژه داشته باشد.


آخرین بخش از نشست بازنگری نظام نامه مالی- مالیاتی به بررسی پیشنهادات نهایی کارشناسان حاضر و اظهار نظر در این خصوص اختصاص یافت.نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی