عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
سه شنبه 15 اسفند 1402 | 18:32

کد خبر : 20473

  • تاریخ انتشار :

  • 1402/09/18

تعداد بازدید : 300 بار

همایش آموزشی- تخصصی «شهرسازی؛ از واقعیت تا اجرا» برگزار شد

1402/09/18

تنظیم طرح های هادی شهری و روستایی، طراحی شهرک ها اعم از مسکونی، صنعتی و پالایشگاهی و تصدی مسوولیت هایی همچون شهردار، دهیار و .... از مهم ترین موارد لزوم حضور تخصصی شهرسازان است

همایش آموزشی- تخصصی «شهرسازی؛ از واقعیت تا اجرا» روز چهارشنبه 16 آذر ماه 1402 در محل سالن همایش های ساختمان شماره 2 سازمان برگزار شد.

در این همایش که مهندس داریوش خسروی خزانه دار سازمان، اعضای کمیسیون تخصصی شهرسازی سازمان و جمعی از مهندسان شهرساز استان حضور داشتند در ابتدا مهندس خسروی با ارایه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در خصوص ایجاد فرصت های شغلی برای مهندسان شهرساز، با اشاره به ابلاغ تعرفه خدمات شهرسازی، این تعرفه را حاصل تلاش جمعی از اعضای هیات مدیره و برخی از اعضای کمیسیون تخصصی خواند و بر جدیت سازمان برای جلوگیری از انجام خدمات شهرسازی بدون ثبت در سازمان تاکید کرد و خواستار مشارکت همه مهندسان شهرساز برای معرفی متخلفین از این رویه قانونی شد.

در ادامه دکتر سارا ساحلی دبیر کمیسیون تخصصی شهرسازی به بیان انواع خدمات مهندسان شهرساز، حدود صلاحیت ها و تعداد کار مصوب برای پایه های مختلف پرداخت.دکتر ساحلی با تشریح نحوه ارایه گزارش و چک لیست های شهرسازی بر دقت در ارایه گزارش ها و ذکر همه جزییات یک پروژه از دیدگاه شهرسازی تاکید کرد. 


در ادامه همایش دکتر نوید سعید رضوانی استاد یار و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به بیان گرایش ها و توانمندی های دانش آموختگان رشته شهرسازی و فرصت های شغلی موجود برای ایشان پرداخت.

رضوانی با تاکید بر اینکه بهترین تخصص برای شهرداران شهرسازی است، به ذکر موارد متعدد موفقیت مهندسان شهرساز در پست های مدیریتی پرداخت و سخت کوشی و ارتباطات گسترده را عامل ضروری موفقیت شهرسازان خواند.وی تنظیم طرح های هادی شهری و روستایی، طراحی شهرک ها اعم از مسکونی، صنعتی و پالایشگاهی و تصدی مسوولیت هایی همچون شهردار، دهیار و .... را از مهم ترین موارد لزوم حضور تخصصی شهرسازان خواند که در حال حاضر در بسیاری موارد توسط افراد غیرمتخصص اشغال شده است.

در بخش دوم همایش نیز خانم مهندس زینب فروزان مهر مدیر طرح های توسعه و نوسازی شهرداری فردیس و از اعضای کمیسیون تخصصی شهرسازی سازمان، با ذکر مواردی به تشریح خدمات بررسی کاربری ها و انطباق شهری پروژه ها توسط مهندسان شهرساز و جزییات گزارش نویسی این پروژه ها پرداخت.

نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی