عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
سه شنبه 28 فروردین 1403 | 6:56

کد خبر : 20618

  • تاریخ انتشار :

  • 1402/11/23

تعداد بازدید : 9591 بار

گزارش برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه 1402 سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

1402/11/23

رییس سازمان با توجه به حوادث اتفاق افتاده در مجمع اخیر گزارش داد

درخصوص جلسه مجمع عمومی سالیانه 1402 سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز در ساعت 14 روز چهارشنبه مورخ  1402/11/18 درمحل سالن شهید سلیمانی دانشگاه آزاد و اتفاقات به وجود آمده در راستای شفافیت هر چه بهتر موضوع مطالب زیر را به استحضار می رسانم :
با توجه به ماده 9 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و ماده های 52 و 53 آیین نامه اجرایی آن و الزام برگزاری مجمع عمومی سالیانه ، از روز نخست تصدی هیات ریسه سال سوم ، تشکیل مجمع عمومی سالیانه در دستور کار هیات مدیره قرار گرفت و پس از تصویب، کلیه تشریفات قانونی آن مطابق « شیوه نامه نحوه تشکیل و اداره مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان» صورت پذیرفت .
همچنین در این خصوص مذاکرات و مکاتباتی با فرماندار محترم شهرستان کرج جناب آقای دکتر رمضانی صورت گرفت . در خصوص تعیین محل برگزاری مجمع نوبت دوم، با توجه به تجربه و سوابق برگزاری مجامع قبلی به ویژه آخرین مجمع برگزار شده، سالن با گنجایش 600 الی 700 نفر مناسب شناخته شد.
 با این وجود برای آسایش بهتر اعضا و برگزاری بهتر مجمع، اولویت اول سازمان ، سالن شهیدان نژاد فلاح (بزرگترین سالن موجود در استان) بود که علی رغم پیگیری های لازم متاسفانه در تاریخ های مورد نظر سازمان امکان رزرو وجود نداشت. دیگر گزینه ها مورد بررسی سالن موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر بود که علیرغم مذاکرات صورت گرفته امکان عقد قرارداد میسر نشد. با این وجود سالن دانشگاه آزاد اسلامی با ظرفیت حدود 700 نفر و به دلیل قرار داشتن در یک محیط علمی و آموزشی به عنوان گزینه نهایی انتخاب شد. 
در خصوص الکترونیکی کردن سیستم رای گیری مجمع در راستای تسهیل و تدقیق رای گیری نیز قابل ذکر است، از مدت ها قبل بررسی های لازم آغاز شد. طبق امکانات موجود 2 روش برای رای گیری الکترونیک وجود داشت. اول به صورت آنلاین که با ورود هر فرد یک پیامک حاوی لینک رای گیری به شخص ارسال می شود. اما با توجه به نبود اطمینان از آنتن دهی مناسب برای ارسال قطعی پیامک و احتمال قطع و وصل شدن اینترنت در سالن احتمال خطای گسترده در رای گیری و همچنین نبود امکان اجبار کلیه اعضا برای استفاده از گوشی هوشمند علی الخصوص پیشکسوتان محترم، امکان عملی کردن آن وجود نداشت.
همچنین استفاده از روش الکترونیکی با استفاده از تجهیزات سخت افزاری به صورت توکن نیز بررسی شد که حدود 1/5 الی 2 میلیارد تومان هزینه برآورد شد که علیرغم هزینه آن از نظر زمانی و تهیه تعداد مناسب(حدود 1000 عدد) با محدودیت های جدی روبرو بوده ایم. 
بنابراین برای جلوگیری از خطاهای احتمالی و شائبه های موجود هیات مدیره سازمان با توجه به اختیار مشخص شده در شیوه نامه، نسبت به رای گیری غیرالکترونیک تصمیم گیری کرد.
مجمع در روز چهارشنبه مورخ 1402/11/18 با رعایت ترتیبات قانونی و استقرار 14 نفر( برای احراز هویت اعضا برای جهت ورود به سالن مجمع) شروع به کار کرد .


 حدود ساعت 13:45 دقیقه نماینده محترم استانداری البرز پس از بررسی شرایط سالن و ورودی های احراز هویت و تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری کنترل احراز و دیگر موارد مربوطه، صحت شرایط و امکان گشایش درب سالن برای ورود اعضا را اعلام نمود و متعاقبا درب سالن جهت ورود اعضا باز شد. بنابراین برخی اظهارات مبنی بر اینکه قبل از بازگشایی درب سازمان عده ای در سالن حضور داشته اند، کذب است و حقیقت ندارد.
علی رغم اعلام عمومی شروع مجمع در ساعت 14، با توجه به استقبال اعضا، حدود 50 دقیقه مهلت برای ورود اعضا داده شد و سپس در ساعت 14:55 دقیقه با اعلام ریاست سازمان، مجمع آغاز شد.
 همزمان با آغاز رای گیری برای ناظران هیات رئیسه موقت (سنی) مطابق با ماده 16 «شیوه نامه نحوه تشکیل و اداره مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی» از ورود و خروج اعضا به سالن مجمع ، به طور موقت تا پایان زمان همان رای گیری ممانعت به عمل آمد. که در حین این امر، در حالی که قریب  600 نفر از اعضا در سالن مجمع حضور داشتند، افراد قلیلی اقدام به اختلال در پشت درب ورودی کردند و پس از شکستن درب و آسیب و توهین به نیروهای انتظامات وارد سالن شدند و از همان ابتدای ورود با فریاد کشیدن و شعار دادن، در برگزاری مجمع اخلال ایجاد کردند. این اقدام باعث شد برخی نیز بدون طی مراحل احراز قانونی وارد مجمع شوند.
پیرو این اقدام، بنده از این گروه از افراد خواستم تا برای ثبت ورود و احراز عضویت سالن را ترک و به گیت های مربوطه مراجعه نمایند.
از سویی یکی از کاندیداهای ناظر هیات رییسه سنی که موفق به کسب رای مجمع نشده بود، از ترک صحن مجمع به مدت 10 دقیقه خودداری کرد که این امر موجب تهییج برخی افراد و ایجاد هیاهو چند نفر از همراهان وی گردید.


همین روند توسط یکی از کاندیداهای ریاست مجمع که حائز رای لازم از مجمع نشد تکرار شد و به دنبال عدم ترک صحن مجمع توسط وی و با تهییج دو الی سه نفر افراد داخل سالن، تعدادی از حاضرین با توسل به رفتارهای دور از شان و  هنجارشکنانه و حضور در مقابل صحن مجمع و بدون توجه به تذکرات و توصیه های هیات رییسه موقت مجمع، امکان ادامه رای گیری برای انتخاب منشی و ناظران مجمع را به مدت بیش از یک ساعت سلب کردند.

پس از این زمان علیرغم همه کارشکنی ها، هیات رییسه سنی نسبت به رای گیری داوطلبان منشی و دو ناظر اصلی مجمع اقدام کردند.با تعیین هیات رییسه اصلی مجمع با توجه به از دست رفتن بیش از دو ساعت از زمان مجمع، با پیشنهاد نماینده محترم اداره کل راه و شهرسازی و موافقت هیات رییسه مجمع، تنفس در مجمع اعلام شد.
متاسفانه پس از پایان مجمع نیز شاهد انتشار اخبار کذب به قصد تشویش اذهان و ایراد اتهام و توهین به اعضای فهیم و کارکنان خدوم  سازمان در فضای مجازی و تعدادی از گروه ها و شبکه های مجازی است که اینجانب حق هرگونه پیگیری قانونی را در این این خصوص برای خود محفوظ می دانم. همچنین متعاقبا شاهد انتشار فیلم های تقطیع شده در فضای رسانه ای استان و کشور و با نهایت تاسف در شبکه های معاند بودیم که خود نشان از هدفدار بودن حرکات معدود هنجارشکنان در این مجمع است.

خوشبختانه با توجه به اینکه این سازمان همواره سعی در شفافیت امور برای اعضا داشته و صحت و درستی مجامع به عنوان عالی ترین رکن سازمان از اهمیت بالایی برخوردار بوده، لذا کل فرآیندهای مجمع توسط تیم تصویر بردار حرفه ای با سه دستگاه دوربین به طور همزمان تصویر برداری شده است.اینجانب به نمایندگی از هیات مدیره سازمان با توجه به حساسیت و بنا بر شرایط اضطرار پیش آمده بار ها در مجمع اعلام نمودم  مطابق دستور العمل رعایت اخلاق حرفه ای و شئونات مهندسی مسببین اختلال در نظم مجمع را به شورای انتظامی معرفی خواهم کرد. چرا که علاوه بر اخلال در نظم باعث توهین و افترا به یکایک مهندسان و خدشه بر حیثیت حرفه ای آنها شده اند.

برچسب ها

نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی