عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
سه شنبه 28 فروردین 1403 | 7:40

کد خبر : 20636

  • تاریخ انتشار :

  • 1402/12/07

تعداد بازدید : 3104 بار

پیگیری عوامل اخلال در مجمع سازمان در مراجع ذیربط

1402/12/07

انتقادها و پیشنهادهای صنفی یکایک اعضای محترم برای تمامی اعضای هیات مدیره مغتنم بوده و بی شک مورد بررسی و اقدام قرار خواهد گرفت

پیرو گزارش پیشین رییس سازمان در خصوص برگزاری مجمع عمومی نوبت دوم در تاریخ 18 بهمن ماه 1402، به استحضار اعضای محترم سازمان می رساند؛ در خصوص عوامل ایجاد اخلال در برگزاری مجمع عمومی و نحوه بررسی تخلفات حرفه ای این افراد، سازمان تاکنون به منظور پرهیز از دامن زدن به جو متشنج ایجاد شده، در انتظار بررسی این وقایع توسط نهادهای ناظر و اعلام نظر ایشان ماند.


 اگرچه مسایل مجمع یک موضوع داخلی و صنفی است و ترجیح بر این بود تا موضوعات داخلی سازمان در درون سازمان و با راهکارهای درونی آن، بررسی و حل و فصل شود ولی با انتشار اخبار و تصاویر رفتار اخلال کنندگان در نظم مجمع در فضای رسانه ای کشور و حتی فراتر از آن، ناگزیر توجه و دخالت دستگاههای ناظر بر امنیت کشور در موضوع بررسی اهداف اخلال کنندگان ضروری شد.


بی شک انتقاد و حتی اعتراض به تصمیم ها  و عملکردهای سازمان حق اعضای محترم سازمان است، ولی نحوه و شرایط اعلام اعتراض به تصمیم ها و عملکردها به ویژه در مجمع عمومی، به عنوان عالی ترین رکن سازمان، شرایط و راهکارهای قانونی مشخصی دارد و عدول از آن شرایط و به ویژه اخلال در برگزاری مجمع که هزینه های مادی و معنوی فراوانی را به سازمان و اعضای محترم آن تحمیل می کند، به هیچ وجه قابل پذیرش و اغماض نخواهد بود.


متاسفانه شرایط ایجاد شده در جریان برگزاری مجمع توسط عده ای معدود از افراد، در سالگرد جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران و درآستانه برگزاری انتخابات سرنوشت ساز پیش رو، موجب مخدوش شدن اعتبار سازمان نظام مهندسی ساختمان به ویژه در استان البرز شد و شان و جایگاه فرهیختگان مهندس را مورد تعدی قرار داد و موجب شد تا حتی سودجویان و دشمنان این مرز و بوم، فرصتی برای کینه ورزی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیابند. هرچند اهداف این دشمنان و شبکه های وابسته به آنها برای مردم غیور کشورمان و به ویژه مهندسان فرهیخته و فهیم، واضح و مبرهن است و این کینه جویان در نزد اعضای سازمان حیثیت و اعتباری ندارند.


به اطلاع همه اعضای محترم می رساند، با توجه به مسوولیت صیانت از حقوق همه اعضای فرهیخته، سازمان موکدا اصرار دارد تا پس از تعیین تکلیف نهادهای ناظر، نسبت به اعلام دعوی و معرفی مختل کنندگان مجمع عمومی سازمان به مراجع ذیربط اقدام نماید.


امید داریم در مجامع آینده شاهد نقدهای سازنده در جهت اصلاح امور سازمان باشیم چرا که انتقادها و پیشنهادهای صنفی یکایک اعضای محترم برای تمامی اعضای هیات مدیره مغتنم بوده و بی شک مورد بررسی و اقدام قرار خواهد گرفت.


نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی