عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
دوشنبه 7 خرداد 1403 | 20:17

نشست مشترک اعضای گروه تخصصی شهرسازی شورای مرکزی و کمیسیون تخصصی شهرسازی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

1402/12/23

دراین نشست مهمترین مسایل و مشکلات رشته شهرسازی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت

 روز دوشنبه ۲۱ اسفندماه اعضای گروه تخصصی شهرسازی شورای مرکزی میهمان هیات مدیره و کمیسیون تخصصی شهرسازی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز بودند.

در ابتدای جلسه پس از معرفی حاضرین توسط مهندس فتح العلومی دبیر جلسه ، مهندس مهدی اسماعیلی  رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز ضمن خیر مقدم به میهمانان و اعضای محترم شورای مرکزی، توجه به جایگاه شهرسازی در استان ها  و مناسب‌سازی معابر و فضاهای شهری برای افراد ناتوان و معلول بسیار مهم برشمرد.

مهندس اسماعیلی با تاکید بر اهمیت جایگاه رشته شهرسازی را بار دیگر تاکید کرد و افزود: با ارتقای جایگاه رشته شهرسازی در کشور شاهد رفاه بیشتر مردم و توسعه پایدار شهرها خواهیم بود.


در ادامه مهندس امید رضوانی‌فر عضو و نماینده رشته شهرسازی در هیات مدیره البرز،  یه بیان مهم ترین مسایل و معضلات موجود در زمینه رشته شهرسازی پرداخت و ضمن برشمردن اهمیت این رشته و جایگاه مهندسان شهرساز در  کشور و استان، گزارشی پیرامون چگونگی اجرایی شدن  خدمات گروه «د» در استان، به روز شدن تعرفه شهرسازی و تلاش‌های صورت گرفته در رابطه با سایر خدمات رشنه شهرسازی ارایه داده و از همراهی هیات مدیره در نهایی شدن خدمات گروه« د» قدردانی کرد.
مهندس رنجبر جمال آبادی رییس کمیسیون شهرسازی استان نیز ضمن خیرمقدم مشکلاتی که ناهماهنگی شهرداری های استان در ارسال خدمات شهرسازی به سازمان نظام مهندسی به وجود آورده شرح برشمرد و خواستار ابلاغ شرح خدمات  شهرسازی به صورت کشوری و ایجاد وحدت رویه شد.

مهندس خسروی خزانه دار سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز که از اعضای شهرساز استان نیز هست، در سخنانی خواستار ادامه این جلسات و استفاده استان‌ها از تجارب یکدیگر به خصوص در مورد مصوبات اخذ شده از هیات های ۴ نفره استانی شد.در ادامه آقای دکتر سینا صبری عضو شورای مرکزی و رییس گروه  شهرسازی شورای مرکزی در رابطه با ابلاغیه جدید نظارت شهرسازی و مسایل و مشکلات موجود در این روند تا ابلاغ و بعد از ابلاغ آن را مطرح کرد و این مهم را یکی از اقدام‌های مهم در طی سال‌های اخیر در زمینه رشته شهرسازی مطرح دانست.


وی در زمینه دستورالعمل‌های جدید برای نظارت شهرسازی در طراحی و اجرای ساختمان و نیز مطرح کردن مسایل و مشکلات شهرسازی در کل کشور و از سوی نهادهای مختلف نکاتی جرا برشمرد. 

همچنین در ادامه جلسه اعضای گروه شهرسازی شورای مرکزی از جمله  نمایندگان استان های قزوین، خوزستان، گیلان، مازندران، زنجان، فارس، کهگیلویه و بویر احمد  و … در خصوص نحوه اجرای خدمات شهرسازی از جمله ظرفیت‌ها ، نحوه کار ، مسایل و مشکلات موجود در استان ها  نکاتی را مطرح کردند.  

در انتها جلسه نکات مطرح شده جمع بندی و با تاکید بر ابلاغ مبحث ۲۵،  توجه به آموزش در شهرسازی ، آگاه سازی شهرسازان، اجرایی شدن صلاحیت ها و افزایش تعرفه خدمات مورد تاکید حاضران در این نشست  قرار گرفت.

نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی