عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
شنبه 9 مرداد 1400 | 7:24

کد خبر : 8921

  • تاریخ انتشار :

  • 1398/12/17

تعداد بازدید : 8108 بار

اطلاعیه/ شرایط قرارداد خدمات نظارت و نحوه آزاد سازی مرحله ای حق الزحمه نظارت

1398/12/17

همراه با فایل نمونه قرار داد همسان خدمات نظارت

با توجه به منع قانونی برقراری رابطه مالی میان کارفرما و مهندسان ناظر پروژه و در جهت تنظیم روابط و مناسبات کاری و مالی و همچنین حفظ حقوق کارفرما و مهندس ناظر ، در عمل به تکالیف قانونی ، هیات مدیره محترم سازمان در جلسه شصت و نهم مورخ  98/12/11  مفاد قرارداد همسان خدمات نظارت ( فایل پیوست ) و همچنین شرایط آزاد سازی مرحله ای حق الزحمه خدمات نظارت مهندسان ناظر را مورد بررسی قرارداده و تصویب نمود.

با عنایت به اینکه این دو موضوع ( قرارداد نظارت و شرایط پرداخت حق الزحمه ) دغدغه اصلی ناظران محترم در طی روزهای اخیر بوده و بصورت مکرر مورد سوال قرار میگرفت ، لذا بدلیل اهمیت موضوع ، توجه کلیه مهندسان ناظری که در سیستم ارجاع ثبت نام نموده اند را به موارد زیر جلب مینماید :

1 – قرارداد همسان نظارت براساس تجارب سالیان گذشته و بررسی مبانی قانونی و حقوقی در طی چندین ماه تدوین گردیده است و لذا در صورت وجود نواقص عمده ، در ویرایشهای بعدی اصلاح خواهد گردید. ولیکن در حال حاضر تنها قرارداد معتبر مورد قبول سازمان ، قرارداد همسان نظارت بارگذاری شده در کارتابل می باشد.

2 – مطابق نظام نامه ارجاع نظارت ، پس از پایان مهلت ثبت نام هر پروژه و پس از اجرای الگوریتم محاسباتی ، به کارفرما و ناظر منتخب پروژه از طریق ارسال پیامک و همچنین کارتابل الکترونیکی سانما ، اطلاع رسانی گردیده تا ظرف مدت 48 ساعت به کارتابل الکترونیکی خود مراجعه نموده و پس از مشاهده متن قرارداد نظارت ، نسبت به امضای قرارداد ( تایید با درج علامت  ) اقدام نمایند. سپس قرارداد نهایی در سازمان ثبت و نگهداری میگردد. قابل ذکر است که نسخه نهایی قرارداد قابلیت دانلود و چاپ را خواهد داشت.

3 – با توجه به مفاد فرم تعهد سامانه الکترونیکی سازمان نظام مهندسی البرز (سانما) که اعضای محترم در زمان ثبت نام ، تکمیل نموده اند ، مسئولیت حفظ و نگهداری رمز عبور و نام کاربری بر عهده مالک کارتابل بوده و در اختیار قراردادن نام کاربری و کلمه عبور کارتابل سانما به اشخاص ثالث ، تبعات حقوقی داشته و تخلف انتظامی محسوب میگردد ، بنابراین قرارداد نظارت بصورت الکترونیکی در کارتابل ناظر منتخب پروژه قرار گرفته و تایید قرارداد با درج علامت  در کارتابل به معنی پذیرش شرایط و امضای قرارداد نظارت میباشد. در مرحله بعد این قرارداد در کارتابل کارفرما قرارگرفته و با درج علامت  توسط کارفرما قرارداد تایید خواهد گردید. لذا به کلیه ناظران و کارفرمایان محترم توصیه اکید می گردد با در نظر داشتن مسئولیت حقوقی و انتظامی استفاده از کارتابل سانما ، نسبت به تایید قرارداد اقدام نمایند.

4 – بر اساس مصوبه هیات مدیره سازمان جدول شرایط آزاد سازی مرحله ای حق الزحمه نظارت مطابق جدول زیر تعیین گردیده است:

الف - دستور نقشه های با متراژکمتر از 2500 مترمربع

مرحله پرداخت

درصد آزاد سازی

بارگذاری و تایید برگ تعهد نظارت پس از گواهی امضا

30 %

صدور پروانه ساختمانی یا امضا فرم شروع عملیات یا گذشت سه ماه پس از تایید برگ تعهد نظارت

40 %


* نحوه آزاد سازی باقیمانده حق الزحمه نظارت پس از تعیین و تصویب توسط هیات مدیره، اطلاع رسانی می گردد.

 


ب - دستور نقشه های با متراژ بیشتر از 2500 مترمربع

مرحله پرداخت

درصد آزاد سازی

بارگذاری و تایید برگ تعهد نظارت پس از گواهی امضا

20 %

صدور پروانه ساختمانی یا امضا فرم شروع عملیات یا گذشت سه ماه پس از تایید برگ تعهد نظارت

40 %

 

 

 

 
** نحوه آزاد سازی باقیمانده حق الزحمه نظارت پس از تعیین و تصویب توسط هیات مدیره، اطلاع رسانی می گردد.جهت مشاهده و دانلود قرارداد همسان خدمات نظارت کلیک نمایید


نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی