عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
جمعه 7 مهر 1402 | 15:6

برای اولین در کشور اتفاق می‌افتد؛ رصد آنلاین و ماهواره‌ای رفع تصرفات اراضی در استان البرز

1401/01/21

مدیرکل راه وشهرسازی استان البرز گفت: با کمک شرکت های دانش بنیان به صورت آنلاین و از طریق عکس های ماهواره ای تصرفات اراضی را رصد خواهیم کرد.

رضا خالقی مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز درگفت‌وگو با خبرنگارپایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با اشاره به رفع تصرف ۹۴ هکتار از اراضی البرز بیان کرد: یگان اراضی استان البرز رتبه اول کشور به لحاظ رفع تصرف را داشته است، البته این بدان معنا نیست که تصرف زیاد بوده  است. خیلی از موارد مربوط به قبل بوده و احکام حقوقی گرفته شده است و رفع تصرف انجام شده است، در مجموع در سال گذشته ۹۴هکتار رفع تصرف شده است.


خالقی در ادامه افزود: درسالی که مزین به نام تولید دانش بنیان و کار آفرین است از شرکت های دانش بنیان که در حوزه RS فعالیت می کنند استفاده خواهیم کرد و به صورت عکس های ماهواره ای آنلاین تصرفات اراضی در سازمان ملی زمین و مسکن برای اولین بار در کشور رصد خواهد شد.


مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز تصریح کرد:رصد ماهواره ای موجب خواهد شد دیگر به صورت سنتی و گشت زنی و مراجعه اکیپ های مختلف و یا گزارش های مردمی اکتفا نشود و اطلاعات در سامانه‌ای ثبت خواهد شد. البته در این زمینه با شرکت دانش بنیانی رایزنی های اولیه انجام شده است و به صورت پایلوت منطقه ای هم رصد شده است . ان‌شاءلله با تامین اعتبار از سوی سازمان ملی زمین و مسکن ، کل اراضی استان تحت اراضی ملی، تصرفات را لحظه‌ای از طریق تصاویر ماهواره ای رصد خواهد شد.

:


نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی