عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
دوشنبه 26 اردیبهشت 1401 | 22:52

کد خبر : 14569

  • تاریخ انتشار :

  • 1401/01/18

تعداد بازدید : 1263 بار

نشست هم اندیشی اصلاحیه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در کرج برگزار شد

1401/01/18

روسا و اعضای هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی استان های کشور در نشستی یکروزه به میزبانی البرز بندهای اصلاحیه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان را مورد بحث و بررسی قرار دادند

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز،   روز چهار شنبه 17 فروردین ماه 1401  با حضور رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، برخی از اعضا و مشاوران شورای مرکزی، روسا و جمعی از اعضای هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان های کشور  پیش نویس اصلاحیه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در کرج مورد نقد و بررسی قرار گرفت.


در این نشست که به میزبانی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز و همزمان به صورت حضور و آنلاین برگزار شد، در ابتدا مهندس خیری رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز ضمن خیر مقدم به میهمانان ابراز امیدواری کرد این نشست ها نتایج مفیدی برای همه ذینفعان قانون داشته باشد.
 دکتر حمزه شکیب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور نیز در سخنانی با اشاره به جلسات برگزار شده به منظور بررسی و ارایه پیشنهاد های اصلاحی برای ارایه به مجلس شورای اسلامی، میزبانی استانها از این نشست ها را موجب حضور جدی کارشناسان استان ها در این زمینه برشمرد و از میزبانان تشکر کرد.در ادامه مهدس فرج زاده ها مشاور عالی ریاست سازمان نظام مهندسی کشور در امور قوانین، مقررات و آیین نامه ها با اشاره به این نکته که در این نشست بررسی ادامه بند های پیش نویس اصلاحیه قانون در دستور کار قراردارد، به ارایه گزارشی از میزان مشارکت استان ها در این خصوص پرداخت.

پس از آن بررسی بند های اصلاحی قانون با اعلام نظر شرکت کنندگان در نشست آغاز شد.


 از جمله مباحث مطرح شده در این نشست موضوع مسوولیت و جرایم کیفری مهندسان ناظر بود که مورد تاکید همه شرکت کنندگان قرار گرفت.


همچنین تغییر ساختار شورای انتظامی و تعدد شعبه های این شورا و همه جوانب این تغییر از جمله بار مالی سنگین این تغییرات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


قابل ذکر است در این نشست بندهای 15 الی 18 پیش نویس اصلاحیه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مورد بحث قرار گرفت و با جمع بندی این نشست و نشست دوروزه گیلان نتایج به دست آمده به مجلس شورای اسلامی ارایه خواهد شد.


نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی