عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
شنبه 9 مرداد 1400 | 6:55

کد خبر : 9325

  • تاریخ انتشار :

  • 1400/03/03

تعداد بازدید : 603 بار

فرآیند ارزیابی حرفه ای شرکتهای خدمات فنی آزمایشگاهی

1400/03/03

شیوه نامه بند 3 ماده 5 تفاهم نامه چهارجانبه، دستورالعمل ارزیابی و ارتقاء شرکتهای خدمات فنی آزمایشگاهی، لیست مستندات مورد نیاز جهت پیش ارزیابی

قابل توجه شرکتهای خدمات فنی آزمایشگاهی
اطلاعیه مهم
به اطلاع میرساند که دستورالعمل رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای شرکت های خدمات فنی آزمایشگاهی که از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مبنای بازدید شرکت های خدمات فنی آزمایشگاهی عضو سازمان قرار گرفته بود ، با برنامه ریزی و تلاش صورت گرفته توسط نمایندگان سازمان ، طی یک سال و نیم گذشته و از طریق برگزاری جلسات مستمر با دستگاههای ذیربط مورد بازنگری و اصلاح قرار گرفت و در آخرین جلسه شورای فنی استان در سال ۱۳۹۹ به تصویب رسید.
در اصلاحیه صورت گرفته ، این دستورالعمل به دو بخش تقسیم شده و در بخش دوم سیستم مدیریت عملکرد شرکتهای خدمات فنی آزمایشگاهی که از اداره کل راه و شهرسازی پروانه اشتغال بکار اخذ نموده اند متشکل از سه فرآیند عمده : آموزش ، ارزیابی و بازرسی و بازدید طراحی و تدوین شده است. در همین راستا دستورالعملها و مستندات مرتبط با این فرآیندها توسط هیات مدیره محترم سازمان تصویب و ابلاغ گردید.
در فرآیند آموزش بر اساس تفاهم نامه چهارجانبه منعقده میان سازمان ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، اداره کل استاندارد و اداره کل راه و شهرسازی استان ، شیوه نامه آموزشی مسئولین فنی شرکتهای خدمات فنی آزمایشگاهی تدوین گردیده است.
فرآیند ارزیابی تحت نظارت کمیته ارزیابی و بر اساس دستورالعمل ارزیابی و ارتقاء شرکتهای خدمات فنی آزمایشگاهی صورت میپذیرد که با برنامه ریزی انجام گرفته توسط کمیته ارزیابی ، در نیمه اول خرداد ماه 1400 فرآیند ارزیابی شرکتها اجرا خواهد گردید.
شایان ذکر است که با عنایت به هماهنگی شکل گرفته در میان دستگاههای اجرایی و نظارتی استان ، اجرای فرآیند ارزیابی عاملی برای رشد و ارتقاء کیفی شرکتها بوده و در صورت اهمال در اجرای ارزیابی ، مجدداً فرآیند بازدید از شرکت های خدمات فنی آزمایشگاهی بر اساس دستورالعمل رسیدگی به تخلفات پیشین ، آغاز گردیده که با توجه به معیارها و شاخصهای تدوین شده ، قطعا تبعات منفی سنگینی برای شرکت‌ها در پی خواهد داشت.
لذا توصیه اکید میگردد که کلیه شرکتهای خدمات آزمایشگاهی عضو سازمان بمنظور آشنایی با فرآیند ارزیابی ضمن مطالعه مستندات پیوست و در فرصت باقیمانده نسبت به کسب آمادگی و جمع آوری مستندات مورد نیاز برای فرآیند ارزیابی اقدام نمایند.
لازم به ذکر است علیرغم محدودیتهای ناشی از شیوع ویروس کرونا ، برگزاری جلسه توجیهی آموزشی بصورت حضوری یا وبینار در دستور کار قرار دارد که به محض فراهم شدن شرایط ، از طریق سایت سازمان ، اطلاع رسانی میگردد.

جهت دانلود دستورالعمل رسیدگی به تخلفات حرفه ای شرکتهای خدمات فنی آزمایشگاهی ( اصلاحیه )  اینجا کلیک کنید
جهت دانلود شیوه نامه بند 3 ماده 5 تفاهم نامه چهارجانبه اینجا کلیک کنید
جهت دانلود دستورالعمل ارزیابی و ارتقای شرکتهای خدمات فنی آزمایشگاهی اینجا کلیک کنید
جهت دانلود لیست مستندات مورد نیاز جهت پیش ارزیابی اینجا کلیک کنید


نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی